KERATYNOWE PROSTOWANIE WŁOSÓW

 

Czym jest keratyna?

To naturalne białko strukturalne, które występuje w skórze i włosach, nadające im wytrzymałość i elastyczność. Jako główny budulec struktury włosów, wchodzi w skład ich zewnętrznej warstwy, odpowiada za połysk i ma wpływ na to, czy są one proste czy kręcone.

 

Dlaczego tracimy keratynę?

Jest to efektem nadmiernie obciążających zabiegów stylizacyjnych i koloryzacyjnych, stosowania dużych ilości lakierów i innych preparatów. Utrata tego składnika, a co za tym idzie osłabienie struktury kosmyków wynikać może również z działania niekorzystnych czynników atmosferycznych: opadów, wiatru, a przede wszystkim intensywnego promieniowania UV.

 

Co to jest zabieg SUNLISS?

Trwałe prostowanie włosów keratyną SUNLISS zostało zapoczątkowane w Brazylii. To efekt trwających ponad 10 lat prac badawczych nad przywracaniem kosmykom zdrowej kondycji. Produkt powstał dzięki połączeniu wyników badań z amerykańskimi standardami produkcji oraz innowacyjną niemiecką myślą technologiczną. Dzięki zabiegowi SUNLISS można trwale wyprostować włosy kręcone i puszące się. Następuje odbudowa zniszczonych kosmyków w nieinwazyjny i naturalny sposób. Trzecia, najnowsza generacja wyjątkowych preparatów keratynowych marki SUNLISS jest dziś wiodącą na rynku, nawet wśród najbardziej wymagających brazylijskich Klientek. Czas, by zdobyła serca również europejskich użytkowniczek.

 

Jak to działa?

Unikalne połączenie aktywnych substancji w zabiegu prostowania i odbudowy keratyną przywraca kosmykom naturalny zdrowy stan. Struktura pojedynczych włosów zostaje odbudowana liniowo. Na powrót stają się one idealnie gładkie i proste. Podstawowym składnikiem aktywnym jest tutaj keratyna, czyli główny budulec m.in. skóry i paznokci. To właśnie ta substancja dodaje im połysku, eliminuje skręt i puszenie się. Dodatkowo w preparatach SUNLISS znajdują się antyoksydanty, wyciągi z roślin oraz witaminy. Taka kompozycja doskonale nawilża i dostarcza niezbędnych składników odżywczych, dzięki czemu pasma stają się miękkie i przyjemne w dotyku. Połysk oraz gładkość zawdzięczamy kwasom tłuszczowym, które tworzą niewidzialną barierę ochronną. Podczas zabiegu SUNLISS łuski włosa otwierają się, przez co składniki aktywne wnikają dogłębnie. Keratyna do włosów SUNLISS nie zawiera formaldehydów!

 

Jak długo utrzymuje się efekt zabiegu?

Idealna gładkość i miękkość osiągnięta przez zastosowanie naszych preparatów utrzymuje się nawet przez 4 miesiące.

 

Jak dbać o włosy po zabiegu?

W ciągu pierwszych dni po wykonaniu zabiegu nie należy ich moczyć, wiązać ani upinać. Pierwsze mycie można wykonać nie wcześniej niż po 48 godzinach, tak aby włosy mogły w pełni zaabsorbować wprowadzone substancje aktywne. Wcześniejsze umycie może skrócić efekt zabiegu.

W trakcie normalnej codziennej pielęgnacji należy unikać szamponów i odżywek, które mają w składzie silikony, chlorek sodu, alkohol oraz SLS/SLES. Zaleca się korzystanie ze specjalistycznych kosmetyków z linii SUNLISS - szamponu oraz mleczka odżywiającego.

 

Farbowanie / Strzyżenie

Po wykonaniu zabiegu warto zaczekać z cięciem do pierwszego mycia, wówczas będzie ono dopasowane do nowych, uzyskanych dzięki niemu cech fryzury. Nie ma przeciwwskazań do koloryzacji, zaleca się jednak odczekanie 2 tygodni po zabiegu. Jeśli planujemy zmianę koloru i keratynowe prostowanie, zaleca się wykonać koloryzację co najmniej tydzień przed zabiegiem.

 

Zalety prostowanie keratynowego

Kuracja jest bezpieczna i naturalna. Doskonale sprawdza się w przypadku każdego rodzaju włosów, o dowolnej długości, także farbowanych i poddawanych zabiegom chemicznym - koloryzacji, rozjaśnianiu czy trwałej ondulacji. Efekt zdrowych, gładkich i lśniących włosów utrzymuje się nawet przez 4 miesiące.

 

Wady prostowania keratynowego

Wymaga zastosowania specjalistycznych preparatów i sprzętu, a także profesjonalnego przeszkolenia wykonujących go stylistów. Dlatego oferowane jest tylko w najlepszych, ekskluzywnych salonach fryzjerskich.

 

Czy to jest dla mnie?

Jeżeli masz fryzurę kręconą, puszącą się, nieujarzmioną lub bardzo zniszczoną, zabieg keratynowego prostowania włosów SUNLISS zdecydowanie jest dla Ciebie. W rezultacie zyskasz naturalnie zdrowe, pięknie lśniące i proste pasma nawet przez cztery miesiące, bez puszenia się i kłopotów z rozczesywaniem. Ponadto nasz zabieg wydobywa niespotykaną głębię koloru, zarówno naturalnego, jak i farbowanego. Prostowanie keratyną można wykonywać na wszystkich typach fryzur, bez względu na długość, stan czy kolor. Można stosować go na pasmach naturalnych, jak i koloryzowanych czy rozjaśnianych. Wręcz im bardziej zniszczone i osłabione zabiegami chemicznymi kosmyki, tym bardziej spektakularny efekt można osiągnąć.

 

Gdzie wykonać zabieg?

Zabieg keratynowego prostowania wykonywany jest wyłącznie w profesjonalnych salonach fryzjerskich przez przeszkolonych stylistów. Wykorzystują oni specjalne narzędzia i preparaty według ściśle określonej procedury. Zabieg jest w pełni bezpieczny i naturalny. Sprawdź, gdzie najbliżej Twojej okolicy znajduje się salon z ofertą zabiegu SUNLISS.